Nie tylko klocki mogą być drewniane

Coraz bliżej święta Bożego Narodzenia, więc  pora pomyśleć o prezentach pod choinkę dla naszych pociech. Zapewne Twoje nastoletnie dziecko, już dawno zapowiedziało czego spodziewa się w tym roku. Ale co z maluchem, który mówić jeszcze nie potrafi? W tym roku proponuję drewniane zabawki dla dzieciChoć niektórym mogłoby się wydawać, że to relikt przeszłości, tego typu prezenty, są ostatnio bardzo modne i to z kilku powodów.

Jest w czym wybierać

 Drewniane, nie muszą być tylko klocki, które pamiętamy z naszego dzieciństwa. W tych sklepach, w których sprzedają drewniane zabawki dla dzieci, znajdziemy również domki dla lalek, samochodziki, instrumenty muzyczne, a nawet lalki. Wszystko to wykonane z dbałością o każdy szczegół. Oczywiście, prócz tych w naturalnych kolorach drewna, znajdziemy również kolorowe zabawki. Te zapewne, najbardziej przypadną do gustu najmłodszym, a my nie musimy się obawiać, gdyż do tego typu zabawek używa się tylko bezpiecznych dla dziecka farb.

Od niemowlaka do starszaka

Drewniane zabawki znajdziemy dla dzieci w różnym wieki. Można by się zdziwić, ale w internecie bez większych problemów znajdziemy firmy sprzedające drewniane grzechotki dla niemowlaków, wykonane z lekkiego materiału. Dla nieco starszych urwisów, możemy zakupić chodzik, w całości wykonany z drewna lub konia na biegunach o którym marzył niejeden z nas będąc dzieckiem. Przechodząc przez wszystkie fazy rozwoju dziecka, zawsze znajdziemy ciekawą, drewnianą zabawkę. Nawet dla nastolatka znajdzie się drewniany prezent, pod postacią puzzli składających się z wielu kawałków. A któż nie lubi ich układać?

Kupuj i oszczędzaj

 Obecnie drewniane zabawki dla dzieci dostępne są w kilku znanych sklepach zabawkowych, ale w internecie bez problemu znajdziemy również firmy specjalizujące się w tej właśnie branży. Dzięki sporej konkurencji, na rynku mamy bardzo duży wybór przy naprawdę atrakcyjnych cenach, czasami znacznie niższych niż moglibyśmy się spodziewać po rzeczach, które w większości są rękodziełem. Prócz tego mają jeszcze jedną bardzo ważną zaletę. Ciężko jest maluchowi je zniszczyć przez co jedna zabawka może służyć kilku pokoleniom, nie tracąc na walorach estetycznych.

Bądź eko

 W czasach kiedy z każdej strony otacza nas plastik, a nasza planeta coraz mniej sobie z tym radzi, warto by nasze zakupy stały się bardziej świadome. Dlatego warto wybrać drewniane zabawki, które wykonuje się z naturalnych materiałów i są ekologiczne. Prócz dbania o otaczającą nas planetę, dbamy w ten sposób również o dziecko gdyż, zabawki wykonane z drewna są całkowicie bezpieczne dla zdrowia malucha, co nie zawsze jest pewne jeśli chodzi o te plastikowe.